Close

Şifremi Unuttum | Üye OlE-SINIF DEFTERİ


        Yaşanılan bu teknoloji çağında, teknolojiyi eğitim hayatımıza yerleştirmeye çalışıyoruz. e-Okul Yönetim Sistemi ile iş yükümüz aza indirgenmeye, daha sistemli çalışılmaya başlanmıştır. Bizde e-Sınıf defteri ile sınıflarda el ile yazdığımız defterlerin aynı şekilde bilgisayar ve internet üzerinden yazılabileceğine inandık.
        Bu projedeki ilk hedefimiz el ile sınıf defterini yazmayı ortadan kaldırmak. Bu nasıl yapılabilir? Aslında hiç birimizin düşündüğü kadar zor olmayacak.
        e-sınıf defteri; öğretmenlerin sınıfta kullandığı sınıf defterlerinin bilgisayar ortamında kullanıma hazır olarak sunulmasıdır.
e-Sınıf Defteri ile;

E- SINIF DEFTERİ NASIL KULLANILACAK
        Sisteme üye girişi yaparak program üzerinde kendi haftalık ders programınızı oluşturduktan sonra hiç bir kazanım -konu yazmadan günlük, haftalık, aylık, yıllık olarak sınıf defterini ekranımızda görebileceğiz. Sistem içerisinde kayıtlı olan kazanımlar ders programımıza göre günlere dağılacaktır.
        e-sınıf defterini yalnızca ders ve kazanımların yazıldığı bir defter olmaktan çıkarıp daha işlevsel bir kaynak olarak da siz öğretmenlere sunmak istiyoruz. Bir öğretmenin öğrencilerine kazanımı kazandırırken ihtiyaç duyduğu etkinlikler, çalışma yaprakları, sunu, ev ödevleri, sorular, testler, notlar, uygun yöntem ve teknikler gibi ihtiyaç duyduğumuz her şeye rahatlıkla ulaşılabileceksiniz.
       
                                                                                                       

Yenilikçi öğretmen:Yakup AYDEMİR
İçerikleri görebilmek için giriş yapmalısınız.